Aktualita – tělo jako důkaz :-)

Milí příznivci a přátelé sprchového výměníku!

Nejčastějším dotazem, který dostáváme, je, jak je to se zanášením a ucpáním sprchového výměnku vlasy a nečistotami ze sprchování. Vzhledem k tomu, že mám náš sprchový výměník (předchůdce sprchového výměníku NELA) již 8 let zabudovaný u sebe doma, rozhodla jsem se  to „na vlastní kůži“ prověřit.
A tak minulý týden, čistě ze zvědavosti, proběhla u nás doma výměna tohoto staršího typu sprchového výměníku za novou NELU. Starý výměník byl nainstalován začátkem roku 2007 a od té doby báječně fungoval v našem domácím zátěžovém prostředí – dlouhé vlasy u 2/3 sprchujících se, ekologické čistící prostředky, sprchové oleje, olejový peeling, oplachování a vyplachování všeho možného. Bakterie na jeho čistění jsem používala cca 2x do roka.
Jak můžete sami posoudit z přiloženého fota vnitřku výměníku, není nijak zanesen. Na měděném povrchu absorbéru se samozřejmě vytvořila měděnka. Je vidět, že byl intenzivně používán :-).
20150911_112009
Na rozdíl od staršího typu, je absorbér u sprchového  výměníku NELA vyroben z nerezových profilovaných desek AISI316, díky čemuž se výrazně zmenšily rozměry sprchového výměníku a ještě k tomu se o pár stupínků vylepšila jeho účinnost.
Vlastní výměna nebyla nijak náročná. Bylo potřeba přizpůsobit trubky odpadu na novou situaci a koupit hadičky na vodu s redukcí na 3/4″, původní připojení bylo  1/2″. I s cestou do nedalekého obchodu pro materiál nezabrala výměna ani 2 hodiny. Mile mě překvapilo, že odmontovaný výměník nijak nezapáchal. Ne že bych nějaký zápach čekala, to ne, ale když se tvoří něco s odpadem, vždy je tam patřičný odér. Tady nic….
Pro Vaši lepší představu a porovnání obou, přikládám fota instalace: starší výměník (vyplňuje téměř celý prostor pod vaničkou) je nahrazen novým sprchovým výměníkem NELA.

MINOLTA DIGITAL CAMERAMINOLTA DIGITAL CAMERA

20150912_10231320150912_102332

 

 

 

,