O nás

 

 

Dobrý den, jmenuji se Ivan Sakal.  

Zabývám se konstrukcí a výrobou speciálních výměníků pro rekuperaci znečištěné odpadní vody, která nevyžaduje žádnou úpravu, filtrování a pod. . Odpadní znečistěná voda předává své teplo přímo vstupní čisté vodě. Takto získaná energie uspoří nemalé finanční výdaje vynaložené na její ohřev. Dle zkušeností z dosavadních realizací se investice do výměníků při třísměnném provozu vrací do 1 roku, při dvousměnném do dvou let a kratším do 3-4 let.

Od roku 2001 dodávám řadu výměníků SUP pro využití v průmyslu, větších provozech (prádelny, potravinářské provozy, aquaparky, lázně,…). Všechny výměníky jsou z nerezového materiálu, robustní konstrukce a vyžadují zanedbatelnou údržbu.

Pro použití v domácnosti jsem vyvinul zcela unikátní rekuperační výměník odpadní vody ve sprše typu Nela. Pro běžné sprchování se používá voda 37 – 40°C teplá. Z této teplé vody použijeme pro vlastní sprchování asi 5°C, to je necelých 10%. Zbytek vody teplé kolem 35°C končí bez využití v kanálu. To znamená, že vyhazujeme 90% energie, kterou jsme pro ohřátí vody spotřebovali.

Nový výměník tepla NELA v odpadním systému dokáže tyto ztráty velmi účinně snížit. Celých 45% energie dokáže využít pro předehřátí studené vody a tím snížit spotřebu klasicky ohřáté teplé vody.